Co powinniśmy wiedzieć o komunikatorze Gadu Gadu?

Wraca moda na Gadu Gadu

Okazuje się, że wraca moda na Gadu Gadu. Niegdyś popularny komunikator internetowy powraca i to w wielkim styli. Aplikacja ta nawet chce stanąć do walki z Facebookiem. Gadu Gadu to polski komunikator, który został opracowany przez firmę GG Network. Łukasz Foltyn to jest pomysłodawca. W roku 2011 aż siedem milionów osób miało koncie na tym komunikatorze. Dziennie było wysyłanych po 300 milionów dziennie wiadomości. Baza z dnia na dzień się powiększała. Chyba każdy z nas pamięta charakterystyczne kolory, charakterystyczny dźwięk oraz ruszające się emotikony.

Kiedy powstało Gadu Gadu?

Gady Gadu wystartowało dokładnie w dniu 15 sierpnia 2000 roku. Był to wówczas pierwszy polski internetowymi komunikator. Już w pierwszym dniu jego istnienia na portalu swoje konto założyło dosyć dużo osób. A co charakterystyczne było w tej właśnie aplikacji? Przede wszystkim było to słoneczko żółte oraz uśmiechnięte. Zostało one synonimem komunikacji w naszym kraju. Już po roku od dnia powstania komunikatora, w aplikacji już było zarejestrowanych 250 tysięcy osób.

Użytkownicy zaczęli pomiędzy sobą rywalizować o korzystne same numery użytkowników. Najniższy numer GG był oczywiście najcenniejszym wyróżnikiem w społeczności słonecznej. Gdy wrócimy pamięcią do czasów, kiedy się korzystało z komunikatora Gada Gady, to najbardziej charakterystyczny okazał się oczywiści dźwięk. O dźwięku tym niełatwo zapomnieć. Sygnały z komunikator były charakterystyczną najbardziej rzeczą. Każdy je z pewnością pamięta. Okazuje się, że dźwięk Gadu Gadu zaczerpnięty został z jeden z kompozycji bezpośrednio pulpitu systemu Windows 98. Co ciekawe w roku 2008 Gadu Gady umożliwił łączność dyskusji na okołoziemskiej orbicie. Dzięki temu komunikatorowi była możliwa rozmowa bezpośrednia z astronautami na kosmicznej stacji. Załoga odpowiadała na pytania, które im zadawali użytkownicy na Gadu Gadu. Zapis z tego wydarzenia można zobaczyć w sieci pod stosownym linku.