Coś czego jeszcze nie było?

Sieciowe strzelaniny FPS są jednymi z najpowszechniej występujących obecnie gier. Przy tym cieszą się ogromną popularnością, co powoduje, iż producenci decydują się na tworzenie kolejnych części, sequeli, prequeli, choć o wiele rzadziej zupełnie nowych serii. Wyjątkiem okazało się tu Overwatch – pierwszoosobowa gra akcji nastawiona na rozgrywkę wieloosobową pomiędzy graczami. Świeży koncept, oryginalny świat przedstawiony i interesująca fabuła przyciągnęły uwagę recenzentów oraz portali zajmujących się grami komputerowymi. Jednakże, co faktycznie gra ta ma swoim użytkownikom do zaoferowania?

Futurystyczna rzeczywistość przepełniona konfliktami

Za stworzenie Overwatch odpowiada Blizzard. Marka niezwykle utytułowana, kultowa wręcz, która wydała na światło dzienne tytuły takie, jak: Diablo, World of Warcraft czy Starcraft. Niezwykłe jest to, iż najnowsza produkcja studia jest jej pierwszą, w pełni oryginalną serią, od roku 1998. Należy również zwrócić uwagę na fakt, że gra od momentu premiery zyskiwała głównie dobre i bardzo dobre oceny, a także przyciągnęła do swojej rzeczywistości pokaźne grono odbiorców, które utrzymuje się w niej do dzisiaj. Overwatch wydane zostało na wielu platformach: PC, PlayStation 4, XONE czy Nintendo Switch – dzięki temu, dostęp do gry został ułatwiony. Jeśli chodzi o sterowanie, to zauważyć można pewne różnice w balansie pomiędzy poszczególnymi platformami, jednak już grafika i jakość rozgrywki na każdej z nich jest taka sama.

Co jest zadaniem graczy?

Akcja gry skupia się na świecie przyszłości, w którym ludzie funkcjonują pośród chaosu i przemocy. Overwatch, czyli tytułowa straż, jest organizacją dbającą o przywrócenie i zachowanie pokoju. My, jako gracze, decydujemy się na wybór jednej z postaci wchodzącej w skład straży i kierowanie nią w grze. Mimo tego, że jest to pozycja multiplayer, to fabuła ma tutaj niemałe znaczenie. Sporo w niej historii, zarówno jeśli chodzi o bohaterów i łącze ich wzajemne więzi, jak i uniwersum. Podczas poruszania się po wirtualnej mapie natrafimy na wiele smaczków, ciekawostek, krótkich filmów oraz dodatkowych materiałów, które umilą rozgrywkę.